b_150_100_16777215_00_images_twarze_conrad.jpg

Rosyjski emigrant pochodzenia żydowskiego - prawdziwe nazwisko Akiba Horowitz (1856-1928).
Po wyemigrowaniu do Ameryki próbował swoich sił w różnych interesach: prowadził sklep z cygarami, potem restaurację, pensjonat, wreszcie sklep.

W końcu założył American Electrical Novelty and Manufacturing Company, gdzie ze swoim wspólnikiem Davidem Missel, wprowadził w roku 1898 do obrotu latarki typu "flash lights", oraz pierwsze lampy do rowerów - na tych ostatnich zrobił prawdziwą fortunę.

W latach 90-tych opatentował ręczną latarkę elektryczną z suchą baterią i założył firmę Eveready Flashlight Co. (poprzednik Energizera). Dzisiaj baterie opatrzone marką "Eveready" sprzedaje się na całym świecie. pierwsze latarki

Kiedyś zobaczył i zainteresował się tzw. zegarami klapkowymi. Postanowił zainwestować w produkcję jednego z zegarów skonstruowanych przez Eugene Fitcha. Zegarowi nadał nazwę Plato - od angielskiej gry slow: "plate" (tablica, rycina) - "Plate-o". Można też znaleźć uzasadnienie tej nazwy jako hołdu dla Platona, który nosił zegar (travel clock) w kształcie latarni, co z kolei wiązało się z dotychczasową działalnością Huberta.

Około roku 1900, Hubert nawiązał współpracę z Samuelem Sternem, emigrantem niemieckim, który działał na rynku niemieckim i to spowodowało, że produkcję zegarków klapkowych rozpoczęto również w Niemczech 

Testy z BRD | Znaki drogowe | BRD 24 | Karta rowerowa | Karta rowerowa - to proste | Wiersze miłosne | 1000 pytań