REKLAMY
Thomas Hancock

Angielski fabrykant powozów (1786 - 1865).

Może nie poświęcał się tak jak Goodyear, ale podobnie jak on prawie całe swoje dorosłe życie poświęcił gumie i wyrobom z gumy.

Od roku 1820 skupował każdą ilość owego południowoamerykańskiego dziwa, jaka tylko wpadła mu w ręce (a nie było tego wiele) i robił z niego elastyczne gumki i podwiązki, podeszwy i obcasy, sztuczne zęby, oraz wszelkiego typu chirurgiczne sprzęty, jak pasy przepuklinowe, opaski i bandaże.

powóz pocztowy


REKLAMY

W roku 1824, w wyniku eksperymentów, wytworzył po raz pierwszy tzw. sztuczną skórę - skaj.

Niejako przy okazji wynalazł urządzenie umożliwiające recykling kauczuku (swój pomysł opatentował w 1837 roku). Pozyskany w ten sposób kauczuk wykorzystywał później do tworzenia mat, materaców, poduszek, węży, opon czy butów.

Sześć lat później zaczął współpracę z Charlesem Macintosh’em - wspólnie nanieśli warstewkę gumy między warstwy bawełny, i w ten sposób powstał pierwszy płaszcz przeciwdeszczowy, co z kolei doprowadziło do produkcji wodoodpornej odzieży na terenie Manchesteru. Dzięki temu popyt na gumę wkrótce stał się wręcz nieograniczony.

W 1843 roku po raz pierwszy otrzymał duroplast modyfikowany zwany ebonitem.

jazda w deszczu - użycie płaszczy przeciwdeszczowych W roku 1846 produkuje pierwsze opony z pełnej (lanej) gumy, stosowane początkowo w powozach i pojazdach parowych.

W 1857 roku napisał The Origin and Progress of the Caoutchouc or India-Rubber Industry in England, gdzie opisał całe swoje życie i doświadczenia z gumą, z którą eksperymentował aż do śmierci 

 

Znaki drogowe | Karta rowerowa | Karta rowerowa - to proste | Wiersze miłosne | 1000 pytań | Naj naj naj