REKLAMY
Lewis Edson Waterman

Amerykanin, broker ubezpieczeniowy (1837 - 1901).

Kiedy w 1883 roku miał podpisać "życiowy kontrakt", pióro które podsunął klientowi wylało atrament na dokument i zanim zdążył przynieść z biura nowy druk, klient zrezygnował z jego usług.

REKLAMY

To stało się przyczyną, że już w tym samym roku zaczął produkować wieczne pióra własnej konstrukcji (wykorzystując kapilarę) - przyrządy do pisania, zawierające zbiorniczek z atramentem, który przy pisaniu spływa do stalówki - początkowo na kuchennym stole, na tyłach sklepu z cygarami który prowadził jego brat, na ulicy Fulton 136 w Nowym Yorku.

Od 1884 roku, po opatentowaniu pióra w lutym w Nowym Jorku, powstało Ideal Pen Company, a Waterman produkował już około 200 sztuk. Biuro mieściło się na ulicy Murray, a jego pierwsze pióro nosiło nazwę the Regular - było wykonane z ebonitu i ozdobione elementami roślinnymi. Składało się z 5 elementów: stalówki, spływaka, części do której spływak wraz ze stalówką był przytwierdzony, korpusu oraz nakrywki chroniącej stalówkę.
Na każde ręcznie zrobione pióro Waterman osobiście podpisywał 5-cio letnią gwarancję na jakąkolwiek wadę.

Zaledwie dwa lata później produkował już około 2000 sztuk, a na rok przed jego śmiercią roczna produkcja osiągnęła 227 000 sztuk 

 
Znaki drogowe | Karta rowerowa | Karta rowerowa - to proste | Wiersze miłosne | 1000 pytań | Naj naj naj